Aktualności

Co słychać u naszych psów
Hodowla psów rasy leonberger - aktualności

Szczeniaki 2022

Zapowiedź miotu
Narodziny kolejnych leonbergerów planujemy na początek 2022 roku.
Więcej informacji wkrótce.
Osoby zainteresowane naszymi przyszłymi szczeniętami rasy leonberger prosimy o skontaktowanie się z nami, najlepiej przez telefon.

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Poznaniu

13 listopada 2021 r.
Wystawy nie są dla nas ważne. Zdecydowanie dla psa lepszy jest spacer w niecodziennym miejscu, zapewniający oryginalne wrażenia. Niewiele leonbergerów dożywa jedenastego roku życia. Dla hodowcy jest to wielki powód do radości, gdy pies w tym wieku nadal cieszy się dobrą kondycją. Czusia (D. Envis Bertusowy Gaj) wieku 11 lat i 3 miesięcy wystąpiła w klasie weteranów zdobywając tytuł Najlepszy Weteran w Rasie.

11-ste urodziny Czusi

6 sierpnia 2021.
Czusia skończyła 11 lat. To piękny wiek dla leonbergera, zwłaszcza że najstarsza reprezentantka naszej psiej części rodziny nie wygląda "na swoje lata". Mamy nadzieję, że los nadal będzie dla niej łaskawy i jeszcze długi czas będziemy cieszyć się wszyscy razem wspólnym życiem.
(Według statystyk leonbergery żyją przeciętnie siedem lat.)

Leonberger hodowla FCI - Bertusowy Gaj

Nasza hodowla zrodziła się z fascynacji rasą leonberger. Leonbergery to wyjątkowe psy. Generalnie nie sprzedajemy szczeniąt do hodowli. Nie zależy nam, by nasi wychowankowie odnosili sukcesy na wystawach. Wynagrodzeniem za wszelkie trudy są dobre wieści od uszczęśliwionych ludzi, którym powierzyliśmy odpowiedzialnie nasze szczenięta. Staramy się unikać ogłaszania naszych miotów na popularnych portalach, jak olx, czy allegro. Lubimy, gdy ludzie sami znajdują naszą hodowlę - poświęcony czas i trud poszukiwań stanowi dla nas dodatkową gwarancję dobrego życia dla psów u nas urodzonych.

Leonberger zdjęcia