Blog

Leonberger i dzieci - duże psy łagodnej rasy przyjazne dzieciom

Leonberger i dzieci - duże psy łagodnej rasy przyjazne dzieciom
Leonberger i dzieci rozumieją się doskonale. Te łagodne psy rasy dużej, jeśli zostały dobrze wychowane, potrafią być naprawdę przyjazne dzieciom.

Czy łagodne rasy psów są bezpieczne i przyjazne dzieciom

Łagodne rasy psów takie, jak leonberger nie są przyjazne dla wszystkich dzieci. W razie wyczucia zagrożenia każdy, a zwłaszcza duży pies może być niebezpieczny, szczególnie wobec dzieci. Dziecku trudniej niż dorosłemu panować nad emocjami.
Leonbergery to łagodne psy i przyjazne dzieciom, które na to zasługują. Te duże psy są:
  • towarzyskie
  • cierpliwe
  • tolerancyjne
  • opiekuńcze
Jeżeli nie znamy psa lub dziecka, zawsze musimy zachować ostrożność podczas spotkania obu stron. Nigdy żaden z pozoru łagodny pies nie jest na pewno bezpieczny, ponieważ cierpliwość i tolerancja mają swoje granice wytrzymałości. Nie należy zapominać, że pies to nie zabawka.

Leonberger i dzieci

Pies przyjazny dzieciom

Łagodny pies dla dzieci

Przyjazny pies

Pies który lubi dzieci

Pies opiekun dziecka

wychowanie dziecka z psem

Leonberger i dzieci

Leonberger to idealny pies dla dzieci, które szanują duże psy i wyczuwają ich potrzeby. Pies tej dużej rasy potrafi być doskonałym towarzyszem i przyjacielem małych oraz starszych dzieci. Jako pies rodzinny chętnie uczestniczy we wszelkich zabawach. Wychowanie dziecka z psem wpływa korzystnie na kształtowanie psychiki. Dzięki psu dziecko rozwija empatię i świadomość oraz uczy się kontrolować emocje. Leonberger to rasa psów olbrzymich, więc należy pamiętać, że tak duży pies niechcący może zrobić dziecku krzywdę. Te łagodne psy lubią i akceptują dzieci ze swojej rodziny. Nie są jednak przyjazne wszystkim dzieciom. Jako inteligentne psy nie tolerują złośliwych, krzykliwych, niezrównoważonych emocjonalnie obcych dzieci. Objawia się to specyficznym zachowaniem. Zachodzą takie dzieci od tyłu, kąsają - szczypią zębami. Potrafią również przewrócić i podeptać takie niesforne, nieprzyjazne dziecko. Podczas gościnnych wizyt i spotkań z osobami spoza rodziny nie należy zostawiać leonbergera z dziećmi bez nadzoru osób dorosłych.

Pies opiekun dziecka

Ten wyjątkowy molos potrafi obdarzyć opieką dzieci. Jako inteligentny pies rodzinny doskonale wyczuwa ludzkie emocje. Wie, kiedy należy pocieszyć dziecko, by poprawić mu nastrój. Swoją dużą, kudłatą posturą i pogodą ducha dodaje otuchy w ciemnościach. Dzieci uwielbiają przytulać się do leonbergera. Dotyk miękkiego, ciepłego futra dużego, łagodnego psa uspokaja i relaksuje.
W pobliżu małych dzieci leonberger potrafi zachować się jak pies stróżujący. Osoby spoza rodziny powinny zachowywać się ostrożnie. W razie gwałtownego gestu ten łagodny molos może zaatakować w obronie dziecka.

Jeśli szukacie Państwo dużego psa łagodnej rasy, jako towarzysza rodziny, przyjaznego dla dzieci, leonberger sprawdzi się w tej roli idealnie. Te duże psy dla dzieci potrafią być bardzo łaskawe. Może okazać się, że to najlepsza rasa psa dla dziecka.

Zobacz także:
Wychowanie małego psa - jak wychować szczeniaka

Jeśli artykuł był pomocny

udostępnij

Leonberger hodowla FCI - Bertusowy Gaj

Nasza hodowla zrodziła się z fascynacji rasą leonberger. Leonbergery to wyjątkowe psy. Generalnie nie sprzedajemy szczeniąt do hodowli. Nie zależy nam, by nasi wychowankowie odnosili sukcesy na wystawach. Wynagrodzeniem za wszelkie trudy są dobre wieści od uszczęśliwionych ludzi, którym powierzyliśmy odpowiedzialnie nasze szczenięta. Staramy się unikać ogłaszania naszych miotów na popularnych portalach, jak olx, czy allegro. Lubimy, gdy ludzie sami znajdują naszą hodowlę - poświęcony czas i trud poszukiwań stanowi dla nas dodatkową gwarancję dobrego życia dla psów u nas urodzonych.

Leonberger zdjęcia