Zapowiedź miotu

Spodziewamy się narodzin szczeniąt rasy leonberger na początku lipca 2019 r. 

leonberger szczenięta

 

Dragos King Kong Bertusowy Gaj
6-letni King
Dragos King Kong Bertusowy Gaj

 

Niestety problem związany z nieuczciwym postępowaniem hodowców (w tym wypadku producentów psów rasowych) będących członkami Związku Kynologicznego w Polsce i działających pod patronatem tej jedynej organizacji kynologicznej w Polsce zrzeszonej w FCI (Międzynarodowa Federacja Kynologiczna) dotyczy również naszej rasy.

Zdarza się, że producenci oszukują, fałszują pochodzenie (rodowody szczeniąt) podkładając mioty pochodzące od zupełnie innych rodziców. Obowiązek sporządzania profilu DNA suk i psów hodowlanych, który zabezpieczy uczciwość wejdzie w życie dopiero za jakiś czas, więc póki co musimy zdać się na własną czujność.

Aby dobrze wytypować hodowlę, z której kupimy przyszłego pupila należy odróżnić prawdziwego hodowcę od producenta zwierząt. Niezbędna będzie intuicja i umiejętność oceny człowieka – hodowcy, któremu chcemy zaufać podejmując decyzję na znaczącą część naszego życia. Niewątpliwie pierwsze wrażenie uzyskamy przeprowadzając wstępną rozmowę telefoniczną, ale najlepiej odwiedzić hodowlę osobiście. Nigdy nie podejmujmy ostatecznej decyzji na podstawie wykonania jedynie korespondencji mailowej.

 

 

Frida Bertusowy Gaj

Frida Bertusowy Gaj